چاره کسالت بدن

سؤال:

با سلام با توجه به این که مدت زیادی دارو های شیمیایی مصرف کردم و نتیجه نگرفتم. انها را کنار گذاشتم ولی ظاهرا با توجه به سن و عدم رعایت مکروهات و غیره بدنم بسیار پر حرارت شده شاید مشکل کبدی دارم.و اعصابم نیز داغون است.
از شما میخواهم در صورت امکان نام ایه ها دعا ها و اذکار که در مورد شفا بیماری ها هست را هرچه سریع تر برای من ارسال کنید.با تشکر
نیاز به کمک فوری هم در مورد ذکر شده و هم در مورد اضطراب و تشویش و استرس و اعصبانیت دارم.

پاسخ:

باسلام خدمت شما کاربر گرامی

قبل از معرفی ادعیه به شما دو توصیه می کنم:

اول اینکه به خاطر تشویش و اضطراب و.. حتما به یک مشاور اسلامی مراجعه کنید. ما می توانیم مشاوره رایگان در اختیار شما قرار دهیم. مطلب دوم هم این که برای شناخت مزاج و تنظیم سوخت و ساز بدن می توانید با اساتید طب سنتی مشورت نمایید.

شیخ عباس قمی علیه الرحمه در مفاتیح الجنان آورده که کفعمی ( قدس سره ) روایت کرده است که مردی به حضرت رسول ( صلی الله علیه وآله ) شکایت کرد از تنگدستی و پریشانی و بیماری حضرت فرمود که هر صبح و شام ده مرتبه این دعا را بخواند او سه روز بر این مداومت کرد حال او به صحّت و توانگری و رفاهیّت برگشت و شیخ طوسی و دیگران در تعقیب نماز صبح ذکر کرده  اند و دعا این است :

لا حَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلاّ بِاللهِ، تَوَکَّلْتُ عَلَی الْحَیِّ الَّذی لا یَمُوتُ، جنبش و نیرویی نیست مگر به خدا،توکّل کردم بر زنده‏ای که هرگز نمی‏میرد، وَالْحَمْدُ للهِِ الَّذی لَمْ یَتَّخِذْ وَلَداً، وَلَمْ یَکُنْ لَهُ شَریکٌ فِی الْمُلْکِ، و ستایش خدای را که فرزندی‏ نگرفت،و برای او در فرمانروایی شریکی نمی‏باشد، وَلَمْ یَکُنْ لَهُ وَلِیٌّ مِنَ الذُّلِّ وَکَبِّرْهُ تَکْبیراً و برای او از روی خواری سرپرستی نیست،و او را بزرگ شمار بزرگ‏شمردنی شایسته.

بعض دعاهای وارده برای دفع اندوه و غم و خوف و غیره که روایت شده از حضرت امام محمّد باقر ( علیه السلام ) که چون نازل شد به تو امری که از آن ترسانی رو کن به سوی قبله و دو رکعت نماز گذار پس بگو : یااَبْصَرَ النّاظِرینَ وَ یا اَسْمَعَ السّامِعینَ ای بیناترین بینایان و ای شنواترین شنوایان وَ یا اَسْرَعَ الْحاسِبینَ وَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ و ای تندترین حسابگران و ای مهربانترین بگو این کلمات را هفتاد مرتبه و در هر مرتبه که گفتی حاجت خود را با آن ذکرکـن .

دوم : از حضرت رسول ( صلی الله علیه وآله ) مرویست که فرمود هر که را برسد همّی یا غمیّ یا اندوهی یا بلائی یا شدّتی پس بگوید : اَللهُ رَبّی لا اُشْرِکُ بِهِ شَیْئاً تَوَکَّلْتُ عَلَی الْحَیِّ الَّذی لایَمُوتُ خدا پروردگار من است که شریک نسازم به او چیزی را توکل کنم بر زنده ای که هرگز نمیرد
سوم : از حضرت صادق ( علیه السلام ) منقول hست که هرگاه ترسیدی از امری پس بگو : اَللَّهُمَّ اِنَّکَ لایَکْفی مِنْکَ اَحَدٌ خدایا تو چنانی که کفایت نکند از تو هیچکس وَ اَنْتَ تَکْفی مِنْ کُلِّ اَحَد مِنْ خَلْقِکَ فَاکْفِنی کَذا وَ کَذا ولی تو هریک از آفریدگانت را کفایت کنی پس کفایت کن از من چنین و چنان را و در حدیث دیگر فرمود می گوئی: یا کافِیاً مِنْ کُلِّ شَیْء وَلایَکْفی مِنْکَ شَیْءٌ فِی السَّمواتِ وَالاَْرْضِ ای کفایت کننده از هرچیز،و چیزی از تو در آسمانها و زمین اِکْفِنی ما اَهَمَّنی مِنْ اَمْرِ الدُّنْیا وَالاْخِرَهِ وَ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِهِ کفایت نکند،مرا از کار دنیا و آخرت،آنچه به اندیشه برده کفایت کن،و بر محمّد و خاندانش درود فرست

منبع:

مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی

کارشناس:

حجت الاسلام آدم

کد کارشناسی: aj111

برچسب‌ها, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.