پرسش و پاسخ اجوبه متفرقه اصرار مادر شوهر بر طلاق با پدر شوهر

اصرار مادر شوهر بر طلاق با پدر شوهر

اصرار مادر زن بر طلاق با پدر زن

متاسفانه مادرش میگه فقط طلاق اصلا حرف کسیو گوش نمیده خیلیا باهاش صحبت کردن از هر راهی بگید وارد شدیم اما جوابگو نیست نمیدونیم دیگه از چه راهی وارد شیم و میگه که طلاق میگیرم و برمیگردم پیش بچه هام تو خونه ی شوهرم ولی چون شوهرم حلال و حرام سرش میشه تو خونه نمیاد منم کنار بچه هامم و مجبورم هست که قبول کنه این شرایطو چون میدونه بچه ها به من وابسطه ترن

سلام

اینکه شما در بهبود شرایط کمک نموده اید، بسیار امر مطلوب و پسندیده ایست و باز هم اگر شرایطی دست داد که بتوانید کاری را در این زمینه انجام دهید، حتما دریغ نکنید. کسی که جلوگیری از بهم پاشیدن یک زندگی می کند، شبیه کسی است که برای ازدواج دو نفر کمک می کند.

جلوگیری از فروپاشی زندگی فضیلت بس بالا دارد

اگر واسطه گری میان دو نفر در امر ازدواج، نظر رحمت خاص الهی را در روز قیامت جلب می کند(بحارالأنوار، ج‌۷، ص ۲۹۸) و یا زیر سایه‌ی عرش الهی قرار گیرد(وسائل‌الشیعه، ج‌۲۰، ص ۴۶) و یا وعده بهشت داده شده است، جلوگیری از فروپاشی یک زندگی نیز کمتر از این فضائل را شامل حال شما نخواهد کرد انشاء الله.

وضعیت نگران کننده نیست

با توجه به این نکاتی که از وضعیت این مادر هم فرمودید، به نظر می رسد که امرش انشاء الله ختم به خیر خواهد شد. آنچه برای شما در حال حاضر اهمیت بیشتری دارید اینست که از این فرصت پیش آمده، برای انسجام بیشتر و همدلی افزونتر خود با شوهرتان استفاده کنید؛ به گونه ای که شوهر شما احساس کند که در این ماجرا تنها نیست و یک عنصر فعال و دلسوزی را برای کمک به مادرش در کنار خود می بیند.

زندگی مادر شوهر را مستحکم کنید

مطمئن باشید که این فرصت نه تنها برای زندگی شما نگران کننده نیست بلکه عامل مهمی برای عشق و ارادت قلبیِ بیشتر شوهرتان به شما خواهد شد؛ چه زندگی مادر شوهر شما منسجم بشود انشاء الله و یا نشود. اصلا مهم نیست که الان در این شرایط او در ظهور و بروز این محبت به شما موفق عمل نمی کند؛ چون درگیری های فکری و روانی او مانع از ابراز محبت و علاقه به شما شده است. پس به او حق دهید و او را کمک کنید و مطمئن باشید که در شرایط مطلوب روحی او نیز صمیمانه ترین محبت ها و علاقه ها را نشان خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.