دخالت خانواده در زندگی مشترک

دخالت خانواده در زندگی مشترک

پرسش

سلام…
من توزندگیم یه مشگلی دارم اونم اینکه خانوادم نا خوداگاه تو زندگیمون ب گفته همسرم دخالت داشتن
البته ازنظره خودشون دل سوزی کردنو منظوره خاصی نداشتن..
واین باعث شده همسرم از همه اعضایه خانوادم بدش بیاد واین خیلی منو اذیت و ناراحت میکنه
من راه کار می خوام برایه حل این مسئله…

پاسخ

دخالت خانواده در زندگی مشترک

با سلام و ادب محضر خواهر گرامی که مسله ی زندگی خود رو با ما درمیان گذاشته اند.

“خیلی خلاصه رفتید”

خواهر گرامی خیلی اندک اطلاع از زندگی خود را با ما در میان گذاشته اید. این که چند سال زندگی تشکیل داده اید؟ فرزند دارید؟ خصوصیات خلقی و رفتاری دیگر همسر و خودتان را ذکر نکرده اید؟ اما تلاش می کنیم پاسخ جامعی ارائه دهیم.

“اوایل لانه گزینی”

به احتمال زیاد خیلی مدت نیست که ازدواج نموده اید و احتمالا اولین فرد از خانواده هستید که تشکیل زندگی داده اید.
چرا که بعضا خانواده های دختر یا پسر که کم تجربه هستند و اولین ازدواج فرزندان را تجربه می کنند، از سر دل سوزی در زندگی فرزنداشان ورود می کنند و این ورود باعث خروج قطار خانواده فرزندشان از ریل زندگی می شود.
از این رو حتمن با خانواده تان صحبت کنید و آنها را خاطر جمع کنید که زندگی صمیمی و خوبی را تجربه می کنید و از آنها بخواهید اگر هم مطلبی دارند، تنها و تنها با شما در میان بگذارند و آن هم نه همه مسائل و امور جزئی را.

“شخصیت شما یا زنگ خطر”

این گمان هم می رود که شخصیت شما طوری است که خانوادتان اگر حرفی و یا نکته ای در مورد زندگیتان می گویند، یا سکوت اختیار می کنید و یا پاسخ قانع کننده برای آنها ندارید.
می توان تصور کرد که ناراحتی، قهر و یا مسله ای اتفاق افتاده که والدینتان دل نگران زندگی شما هستند و اگر این طور نیست!! ناقوس دخالت آنها را باید رد یابی کرد که نکند واقعا دخالت می کنند؟!!!!

“همسر و حس دخالت”

باید این امر را دقت کنید که خانوادتان واقعا دخالت می کنند و یا سخنانی بر زبان جاری می کنند که همسرتان این برداشت را دارند؟!!
برایمان بنویسید که والدینتان به چه مسائلی ورود می کنند و سخن می گویند؟!! تا ریشه دخالت اگر هست بیابیم و راهکار ارائه دهیم.

“شخصیت همسرم”

به راستی همسرتان برون گرا است یا درون گرا؟ اجتماع را بیشتر می پسندد و یا تنهای بیشتر خوشایندشان است؟ روحیه قوی در زندگی دارد و یا حساس به زندگی؟
شناخت این مسائل کمک می کند تا خود شما از خانوادتان بخواهید همسرم این امور خط قرمزش است و این مسائل برایش مهم است و عدم توجه به این موارد مادر مهربان و پدر با تدبیر من، زندگیم را آسیب می زند. توجه به آسیب زندگی از سوی والدین بسیار مهم در عدم دخالت بشمار می رود.

“نکات و نتیجه”

توجه به این مسائل بسیاری از پیشامدهای زندگی شما را حل می کنند. بدانید و بفهمانید زندگی شما مستقل است و حس خانوادتان را هم درک می کنید و هر مسله ای است، شما فقط فقط به همسرتان با درایت و مهارت نقل می دهید. منتظر نتیجه و اطلاعات بیشتر هستیم.

موفق باشید.

حجت الاسلام مرادی

کد نویسنده:

aj107

 

برچسب‌ها,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.