ازدواج دختری ۱۲ساله

ازدواج و عدم تمایل جنسی

سوال:

من وقتی ازدواج کردم,۱۲سالم بود و شوهرم ۲۳سال داشت.

ما با رسم و رسوم اشتباه خانواده هایمان ازدواج کردیم و پنج سال از عقدمان میگذرد.

جای شکر باقیست که هنوز عروسی نگرفته ایم. همسرم مرا دوست دارد ولی من علاقه ای به او ندارم و نمیتوانم زندگی را که او میخواهد برایش فراهم کنم؛ قبلا هم گفته بودم من نیاز به محبت داشتم و چیزی از نیاز جنسی نمیدونستم ولی همسرم از همان اول رفع نیاز جنسی اش را ازمن درخواست کرد.

حال با گذشت پنج سال بازهم این رابطه ادامه دارد؛ رابطه ای که بیشتر سال با دعوا همراه هست و قهر های طولانی همسرم بدلیل تن ندادن من به رابطه جنسی و فرار از این رابطه.
لطفا کمکم کنین🙇

پاسخ:

ازدواج و عدم تمایل جنسی

سلام به شما کار برگرامی

پشیمانی از گذشته سودی ندارد و برای اینکه آینده ای بهتر برایتان رقم بخورد چند نکته را پیشنهاد می کنیم:

مشخصه ایده آل

اگر همسر شما مشخصه های ایده آل یک همسر خوب را در یک درصد بالا دارند جا دارد که درباره ادامه زندگی با وی فکر کنید و علاقه ایجاد نمائید.

دلیل اصلی تنفر

برای ایجاد عشق و علاقه بین شما و همسرتان، روی خوبی های همسرتان تاکید کنید و بررسی نمائید دلیل اصلی تنفر شما از همسرتان چیست تا درباره آن اقدام مهم انجام دهید.

وجه مشترک

برای اینکه نگاه زندگی شما و همسرتان که الآن نسبت به هم مخالفت دارند و باعث گسست محبت بین شما شده است از بین برود، باید با هم بر روی یک وجه مشترک در زندگی تاکید کنید.

مثلا هدف از زندگی زناشویی اگر از نگاه شما و وی کمک به هم در تعالی بخشی روح و آرامش در زندگی باشد برای به دست آوردن این خواسته با هم تلاش کنید.

برنامه منظم

فرمودید که همسرتان از شما بیشتر رابطه جنسی را مطالبه می کند که در این صورت نگرش خود را به جنبه مثبت این رابطه بکشانید.

رابطه جنسی منظم و با برنامه که خود شما و همسرتان آن را چیده اید، می تواند باعث ایجاد آرامش و نیز رشد معنوی هر دوی شما شود. جالب است که بدانید همین رابطه جنسی محبت زا هم هست.

مشاوره

شاید همسر شما شیوه محبت ورزی را نمی داند و یا اینکه دقیقا نمی داند شما چه خواسته ای از وی دارید در این صورت ایشان را برای مشاوره در خصوص نحوه عشق ورزی راهنمایی کنید و یا اینکه در یک جلسه خصوصی مطالبه خودتان را بگویید.

ثواب و پاداش

برای اینکه از رابطه جنسی با همسرتان بدتان نیاید، باید با شوهرتان یک برنامه ریزی منظم در طی هفته داشته باشید.

هم روز تعیین کنید هم ساعت و در این زمان ها هم ایشان و هم شما خودتان را به لحاظ روحی و روانی و جسمانی تقویت کنید و بدانید که رابطه بین زوجین ثواب دارد و برایتان پاداش می نویسند:

پیامبر اعظم ( صلی الله علیه و آله و سلم ) :

هر مومنی که با همسرش آمیزش نماید ، هفتاد هزار فرشته بال هایشان را برای آنها می گسترانند و رحمت خدا بر آنان نازل می گردد ( مستدرک الوسائل ج ۱۴ ص ۱۵۴)

امام صادق ( علیه السلام ) :

هیچ مباح و حلالی نزد خداوند ، دوست داشتنی تر از آمیزش با هم نیست .

پس زمانی که مومن با همسرش نزدیکی و غسل جنابت می کند ، شیطان به گریه می افتد و می گوید :ای وای ! این بنده از پروردگارش اطاعت نموده و گناهانش بخشیده شده است . ( وسائل الشیعه ج۲ ص ۱۷۹)

من احتمال می دهم که همسر گرامی شما در خصوص رابطه جنسی آداب این عمل را مراعات نمی کنند و همین باعث نارضایتی شما شده است.

پیشنهاد می کنیم حتما برای بهبود رابطه، همسرتان با یک مشاوره تماس بگیرند.

مرکز مشاوره ما در کرج:

بلوار امام زاده حسن(ع)، جنب مصلی،مرکز مشاوره و پاسخگویی

شماره های تماس:

۳۲۲۲۹۷۳۰ و۳۲۲۳۳۹۱۹

موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.