بهترین زمان و مکان آمیزش

سؤال:

بهترین زمان و مکان برای همبستری و آمیزش چه زمانی است؟

 

پاسخ اجمالی:

 سلام به شما کاربرگرامی
باید توجه داشت که نقش مکان و زمان در آمیزش و همبستری بسیار مهم است در هنگام آمیزش زن و شوهر هر لباسی که بپوشند از نظر نوع رنگ، تنگی و گشادی، رنگ در و دیوار اطراف و هر چیزی که در اطراف آنها قرار دارد در انعقاد نطفه تاثیر دارد اما با توجه به روایات معصومین علیهم السلام در مورد مکان باید به این توجه داشت که نباید آمیزش رو به قبله و پشت به قبله صورت بگیرد نباید در فضای باز و زیر آسمان باشد و همچنین مکانی که در آن آمیزش صورت می‌گیرد باید آرام و بدون دغدغه باشد و باید پنهانی و دور از چشم و گوش دیگران حتی بچه های خوردسال این کار صورت پذیرد در مورد زمان آمیزش باید به این توجه داشت که آموزش در اول شب، اول و وسط و آخر ماه قمری نباید آ میزش صورت بگیرد.

 

پاسخ تفصیلی:

بر اساس روایاتی که از معصومین علیهم السلام وجود دارد آمیزش نباید در حال ایستاده صورت بگیرد زیرا طبق گفته پیامبر مکرم اسلام فرزندی که از این آمیزش به دنیا بیاید مبتلا به شب ادراری می شود. ضمناً آ میزش در حال برهنگی و در حال خضاب یعنی رنگ کردن مو و ریش یا به حنا یا به رنگهای شیمیایی باعث میشود اگر از آن همبستری بچه ای به وجود آید در حالت اول خوی حیوانات را به خود بگیرد چون حیوانات برهنه اند ودر حالت دوم فرزند خنثی به دنیا بیاید.
امیزش باید پنهانی باشد؛ رسول اکرم ص فرمودندسوگند به کسی که جانم در اختیار اوست اگر مردی با همسر خود آمیزش کند و در خانه کودک (یا هر فرد دیگری) بیدار باشد آنها را ببیند یا سخن و نفس کشیدن آنان را بشنود هرگز رستگار نخواهد شد و به زنا کاری آلود میشود و اگر فرزندی از آنه به وجود آید زناکار میشود.

آمیزش و قبله

در روایت آمده، اگر نفرین خدا و فرشتگان و مردم را نمیخواهید رو و پشت به قبله آمیزش نکنید.
و کسانی که میخواهند صاحب فرزندان ریاکار، دورو، منافق و بدعت گزار نشوند در فضای باز و جایی که سقف کاملا پوشیده ندارد آمیزش نکنند.

آرامش مکان

آرامش مکانی که در آن آمیزش صورت میگیرد بسیار مهم است چون اگر نطفه ای منعقد شود آرام نبودن و اینکه چه صداهایی در آن مکان باشد روی نطفه تاثیر دارد که آن صدا گوش نواز باشد یا وحشتناک و… به همین علت شفارش شده در مکان پر تلاطم و مسیر رفت و امد آمیزش انجام نگیرد که مورد نفرین خدا و فرشتگان قرار نگیرند.

زمان آمیزش:

آمیزش در اول شب مطلوب نیست در عوض در آخر شب بسیار توصیه شده است.
در روایات متعددی شفارش شده که زن و شوهر در شب اول، شب وسط و شب آخر ماه های قمری آمیزش نکنند؛ زیرا فرزندشان سقط خواهد شد و دچار دیوانگی، جزام، صرع و کم عقلی میشود
(نکته: شب اول ماه رمضان از این شبها مستثنی شده به خاطر برکاتی که خداوند در این شب قرار داده است وآمیزش مستحب است.)
همچنین آمیزش در ایام قمر در عقرب منع شده است.

آمیزش و روزهای هفته:

یکشنبه: آمیزش در یکشنبه شب ها باعث میشود اگر بچه ای از آن به دنیا آمد حافظ قرآن شود و به آنچه خدا روزی اش کرده راضی باشد.
دوشنبه: امیزش در دو شنبه شب ها حتی در اول شب که در روز های دیگر که نهی شده، بسیار شفارش شده است. شهادت روزی چنین فرزندی میشود دهانش خوشبوست، دلش مهربان، دست و دلباز و زبانش از دروغ و تهمت پاک خواهد بود.
سه شنبه: در روایتی از امام صادق علیه السلام آمیزش در سه شمبه شب نهی شده است.
چهار شنبه: اگر در چهارشنبه شب آمیزشی صورت گیرد و فرزندی حاصل شود عالم و دانشمند و حکیم یا حاکم و فرمانروا خواهد بود.
پنج شنبه:یا همان شب جمعه، که میتوان آن را به چند بخش تقسیم کرد:
ظهر: آمیزش در این وقت باعث ایجاد فرزندی خوش اندام سالم پر درک وفهم میشود که شیطان تا آخر عمر به او نزدیک نمیشود
بعد از نماز عشا: آمیزش در این موقع از روز پنج شنبه باعث به دنیا آمدن فرزندی بزرگوار، شرافتمند، نیکوکار، از اولیا و صالحین میشود.
شب: آمیزش در پنج شنبه شب باعث ایجاد فرزندی خطیب و سخنور خواهد شد.
جمعه: چنانچه در عصر و بعد از عصر روز های جمعه آمیزشی انجام شود فرزندی که به ونیا می آید، دانشمند و مشهور خواهد شد.

اوقاتی که آمیزش در آنها زیان آور است:

۱.در حالی که شکم پر است وهنوز غذا هضم نشده است.
۲.به از آنکه فساد معده رخ دهد. مثل: ترش کردن غذا یا استفراغ.
۳.در زمان خستگی و حرکات زیاد بدنی و واکنشهای روانی مانند خشم زیاد غم زیاد و اضطراب.
۴.وقتی ادرار و مدفوع فشار می آورد.
۵.وقتی حجامت کرده باشیم یا خون از بدن کشیده اند.
۶.در حال گرمی یا سردی بدن که در حال سردی ضررش بیشنر است.
۷.در موسم گرما و گرما شدید.

منابع:

حلیه المتقین، بحار الانوار، وسایل الشیعه، عروه الوثقی، قانو در طب (بو علی سینا)، کتاب ازدواج وتربیت انسان قبل از تولد(محسن ملا احمدی)

کلمات کلیدی:

زمان، مکان، آمیزش، فرزند

پاسخگو:

حجت الاسلام آدم

برچسب‌ها,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.