جوگیری و بی احترامی شوهر

سؤال:

همسرم وقتی خانواده خود را می بیند جوگیر می شود و به من بی احترامی می کند ؛ راهکاری برای این مشکل ارائه دهید ؟

پاسخ اجمالی:

همسر داری و شیوه ی رفتار صحیح با همسر هنری است که یاد گرفتن آن کاری بس مشکل است ولی همین که یاد گرفتید میتوانید نقاط ضعف و حساسیتهای همسرتان را بشناسید و در مواقع خاص بهترین برخورد را داشته باشید

پاسخ تفصیلی:

سعی کنید با شناخت همسرتان مشکل را ریشه یابی کنید وعلت رفتار شوهرتان را متوجه شوید.محبت زیادی به همسرتان کنید و زمانی که حال شوهرتان خوب است با محبت و زبان خوش از او دلیل کارش را جویا شوید وبا ارامش به اوبگویید که رفتارش در مقابل خانواده اش باعث پایین امدن عزت نفس و از بین رفتن شخصیت شما میشود.

توجه داشته باشید که از محبت خارها گل میشود شوهر شما یک انسان دارای احساس و عاطفه و قوه ی تعقل و تفکر است حتما میتوان با محبت علت رفتار ایشان را فهمید.

در ادامه گزیده ای از رفتار های درست با همسر رو براتون می فرستم:

_ همسرتان را به عنوان یک مرد بپذیرید و برای شناخت دنیای مردانه او دانش و آگاهی خود را بکارببرید

_برای اینکه همسرتان با شما روراست باشد سعی کنید او را درک کرده و برای افکار و احساساتش ارزش قایل شوید. اگر حرف‌ها و گفته‌های او مطابق میل شما نیست از خود واکنش تند نشان ندهید زیرا به این وسیله بذر بی‌اعتمادی در زندگی خود می‌کارید.

_وقتی همسرتان با شما درد دل می‌کند و راز دلش را با شما در میان می‌گذارد، احساساتش را بپذیرید و به او نگویید که اسرار درونش ناخوشایند و بی‌رحمانه است‌.
_به طور مداوم از شوهرتان انتقاد نکنید زیرا انتقاد پیاپی باعث می‌شود که شوهرتان از شما فاصله بگیرد.

_ او را به درک نکردن‌، عدم صمیمیت و بی‌احساس بودن متهم نکنید. زیرا او درک کردن‌، صمیمیت و با احساس بودن را به شیوه مردانه نشان می‌دهد.

_ از همسر خود انتظار نداشته باشید که با تمامی طرح‌ها و ایده‌ها و افکار شما موافق باشد و آنها را تحسین کند. واقع بین باشید و به او اجازه دهید که نظرش را هر چند که برخلاف میل شما باشد بیان کند.

_زمانی که همسرتان از فشار عصبی رنج می‌برد سعی نکنید از لحاظ احساسی به او نزدیک شوید. زیرا اگر برای صمیمیت و نزدیک شدن به او فشار آورید فقط او را عصبانی‌تر کرده و از خود دور می‌کنید. زمانی که استرس او کم شود به حالت عادی برمیگردد

_او را به دوست نداشتن و گریزان بودن از همسر و زندگی متهم نکنید. زیرا وی اعتقاد دارد که شریک زندگی‌اش را دوست دارد و از او گریزان نیست ولی به نظرش او را متهم به چیزی می‌کنید که در موردش صدق نمی‌کند و این مسئله موجب کدورت در روابط می‌شود.

منابع:

روش های همسرداری
گفتارهای مشاوران

کلمات کلیدی:

شوهر
همسرداری
محبت
شناخت
تفکر
عاطفه

پاسخگو:

حجت الاسلام آقاجانی

برچسب‌ها,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.