پرسش و پاسخ اجوبه احکام,سیاست,فضای مجازی,گنجینه پاسخ ها,متفرقه هویت شبکه های ماهواره تفرقه انگیز مذهبی

هویت شبکه های ماهواره تفرقه انگیز مذهبی

سؤال:

در ماهواره شبکه هایی بانام های امام حسین و حضرت عباس و…وجود دارد که گفته شده برنامه های آن تولید اسرائل و آمریکا هستند اگر چنین است پس چگونه مجری آن مجری شبکه های ایرانی هستند و روحانیون ایرانی میهمان برنامه های این شبکه؟

 

پاسخ اجمالی:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام خدمت سؤال کننده محترم

شبکه های ماهواره ای امام حسین علیه السلام با توجه به اسناد موجود از طرف انگلیس تأمین می شوند و تشیع و وحدت میان مسلمین را هدف قرار داده است.

 

پاسخ تفصیلی:

 

۱- چون شبکه به صورت فارسی زبان است و به نام اهل بیت علیهم السلام می باشد دلیل بر حق بودن آن نیست؛ خیلی از شبکه های ماهواره ای فارسی زبان داریم که دشمنان آن ها را ساخته و پرداخته اند.
۲-  مگر همه روحانیون علیه السلام هستند و اینکه هیچگاه شخص معیار اسلام نیست بلکه اسلام است که معیار حق و باطل بودن افراد است.
۳-  بهترین راه زدن اسلام استفاده از آن هایی می باشد که اسلام شناس می باشند‌.
۴-  با وقوع انقلاب اسلامی، ایران به عنوان محور حرکت های آزادی خواهانه با پشتوانه مذهب تشیع و شعائر آن تبدیل شد. یکی از روش های خاموش کردن چنین نهضتی تفرقه افکنی به وسیله کسانی بود که خود مدعی دین و تشیع بودند و هستند با ورود به قرن جدید و گسترش ارتباطات نوین در قالب شبکه های ماهواره ای و اجتماعی، حرکت به سمت بهره برداری از این امکانات علیه دین قوت بیشتری گرفت.

اسامی این شبکه ها شکیل و پر طمطراق هستند اما چیزی که پشت سر آن ها قرار دارد چیزی به جز انحراف و افراط نیست؛ کار ویژه شبکه های ماهواره ای که به نام اهل بیت علیهم السلام و اسامی متبرکه در حال فعالیت در حوزه اسلام و تشیع هستند اغلب همین است و کاری که این ها می کنند بریدن اصل دین و مذهب با تمرکز بر شبهات و اعمال افراطی است.

شبکه امام حسین علیه السلام از سال ۱۳۸۷ کار خود را با مرکزیت شهر کربلا آغاز کرد و به صورت ۲۴ ساعته برنامه پخش می کند که اغلب آن ها تکرار برنامه های تولیدی هر روز است. نگاهی به برنامه های شبکه سه زبانه امام حسین علیه السلام نشان می دهد این شبکه و رسانه های همسو با چنین نهضتی جریان فکری کار ویژه اصلی خود را تکفیر شیعیان قرار داده اند؛ جریان تندرو و افراطی که با حمله به اعتقادات و اندیشه های اکثریت شیعیان و بزرگان این مذهب خود را در جایگاه قضاوت و صدور حکم قرار می دهد و بذر کینه و نفاق را در میان پیروان مذاهب مختلف می پاشد ؛ کینه ورزی و نفاق پراکنی در قالب روایات متعدد انحرافی و شبهه انگیز محور سخنان مجریان و کارشناسان این شبکه است.
آیت الله صادق شیرازی به صدور احکام افراطی همچون لزوم بسط قمه زنی در مراسم عزاداری ماه محرم معروف است و سخنرانی تندی نیز علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ایراد کرده است. یکی از بدعت هایی که شبکه جهانی امام حسین علیه السلام در سال ۹۱ به آن دست زد که تعجب همگان را برانگیخت وحتی با توصیه های رهبر معنوی آنان یعنی سید صادق شیرازی سنخیت نداشت نامیدن هفته وحدت به نام هفته برائت بود بدعتی که به توجه به بازه زمانی هفته وحدت جای هیچ تردیدی باقی نمی گذاشت که حرکتی متعمدانه و طراحی شده برای ضربه زدن به اصل اصیل وحدت اسلامی و خدمتی بزرگ در راستای اهداف تفرقه افکنان جهانی در میان مسلمانان جهان بود.

 

مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مردم در روز عید غدیر بار دیگر نسبت به راه اندازی شبکه های مختلف برای تفرقه و نفرت پراکنی شفاف سازی کردند و بیان داشتند یک عده ای خیال می کنند اثبات شیعه به این است که انسان به بزرگان مورد اعتماد اهل سنت و دیگران بنا کند بد و بیراه گفتن؛ نه ابن خلاف سیره ائمه است اینکه شما می بینید رادیو ها و تلویزیون هایی در دنیای اسلام به وحود می آید که کار آن ها این است که به عنوان شیعه و نام شیعه به بزرگان مورد اعتقاد بقیه فرق اسلامی بدگویی کنند این معلوم است که بودجه اش بودجه خزانه داری انگلیس است این شیعه انگلیسی استهیچ کس خیال نکند که گسترش شیعه و اعتقاد تشیع و استحکام ایمان شیعی به این بد و بیراه گفتن و به این طرز حرف زدن است؛ نخیر این ها عکس عمل می کند.

در سال های اخیر اتفاقات متعددی در حوزه کشورهای اسلامی و تهاجم علیه شیعیان صورت گرفته اما این شبکه حتی یک برنامه در دفاع از سیاست های محور مقاومت تهیه نکرده بلکه به تکفیر چنین اقداماتی نیز دست می زند. با وجود آنکه شبکه المنار وابسته به حزب الله است از سوی جریان حاکم بر رسانه های جهانی محدود و توقیف می شود، شبکه هایی مانند امام حسین علیه السلام که در ترویج نفرت شهره است با قدرت بیشتری به کار خود ادامه می دهد.۱
رحیم پور ازغدی: من آن ها (شیعه لندنی) را قالتاق می دانم. تربیت مرجعیت در لندن ، تبلیغ آزادانه شیعیان افراطی مورد نظر انگلیس و آمریکا و راه اندازی شبکه های متنوع در انگلیس و آمریکا از جمله این اقدامات است. روحانیون مورد حمایت انگلیس در این شبکه ها متشکل از مراکز فرهنگی حوزه های علمیه و شبکه های ماهواره ای با ترویج افکار و اعتقادات افراطی از یکسو شیعیان را به لعن و برائت از اهل سنت دعوت و تشویق می کنند و از سوی دیگر مجاهدان شیعه در مبارزه با تروریست های تکفیری را با زشت ترین الفاظ خطاب می کنند.۲
حجت الاسلام محمد سعید بهمن پور رئیس مرکز تحقیقات کالج اسلامی لندن در تبیین این جریان می گوید: یکی از کارکردهای تشیع انگلیسی ممانعت از قدرت گرفتن یک حکومت شیعی مانند اسلام است.
روحانیون و مرجعیت انگلیسی بطور مستقیم از سوی دولت انگلیس مورد حمایت قرار دارند و امکانات تبلیغی در اختیار آن ها قرار داده می شود. تنها در یک مورد طی دو سال گذشته حدود چهار صد هزار کارد برای تقویت قمه زنی در انگلستان برای افراد مختلف پست شده است که حداقل فقط یک میلیون پوند هزینه ارسال این کارد ها بوده است.
اصطلاح شیعه انگلیسی هم به این دلیل است که بسیاری از این عقاید و افکار از شبکه های انگلیسی پخش می شود.
طبق بررسی ها و پیگیری های صورت گرفته تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۴ شبکه ماهواره ای وابسته به مکتب لندنی فعالیت می کردند که قرار است در سال جدید میلادی( احتمالا ۲۰۱۵ منظور است) دو شبکه دیگر به آن اضافه شود؛ هدف از تأسیس این شبکه ها تحقق رؤیای مرجعیت لندن نشین برای ترویج تفکر مورد نظر به دور ترین مناطق و با زبان های مختلف است.

شبکه های ماهواره ای نزدیک و وابسته به تشیع انگلیسی:

۱-امام حسین ۲-اسلام ۳-مرجعیت ۴-الزهرا ۵-المهدی ۶-فورتین ۷-الانوار ۸-بقیع ۹-العقیله ۱۰-امام صادق ۱۱-حضرت خدیجه ۱۲-سلام ۱۳-فدک ۱۴-اهل بیت
شبکه ماهواره ای امام حسین یمی از شبکه های صادق شیرازی است که سابقه حمایت از فتنه ۸۸ و حمله به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دارد.
شبکه های متنوعی که توسط سید صادق شیرازی اداره می شوند با نام دفاع از دین و اهل بیت پیکره دین را هدف قرار داده اند.۳
آیت الله محسن اراکی رئیس مجمع تقریب مذاهب و عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو زنده تلویزیونی اظهار داشتند: من پیگیری کرده ام و دیدم که سفارت عربستان در کوینچت هم پول به رسانه های سنی می رسانند که شیعه را تخریب نمایند و هم پول به رسانه های شیعی می دهد که سنی را تخریب نمایند.
در شبکه امام حسین علیه السلام به شهید مطهری و افکار او و کسانیکه آن افکار را اشاعه می دهند لعن می فرستادند.

 

منابع:

۱-فرهنگ نیوز
۲-مشرق
۳-مبارز کلیپ

کلمات کلیدی:
امام حسین ، شیعه ، سنی ، تخریب ، قمه

پاسخگو:

حجت الاسلام غیاثوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.