شیوه ترغیب جوان به عبادت

سؤال:

سلام وخدا قوت
چطور به یه جوان ۱۷ ساله عبادت( نماز و روزه و واجبات ) را بگیم که انجام بدند؟
در جواب به ما می گویند خدا چه نیازی به عبادت مادارد و همه ی دلیل ها و اثبات بهشت وجهنم و…فرضی است هیچ کدام دلیل قانع برا اثباتش نیست  !!!

پاسخ:

سلام و عرض ادب

اولین گامی که شما برای پاسخ به چنین جوانی بر خواهید داشت، اینست که او را با یک کارشناس امور دینی مرتبط کنید.

ثانیا شیوه بحث با وی باید صد درصد منطقی و علمی باشد.

ثالثا لازم است لحن بحث و شیوه امر و نهیتان را تغییر دهید.

رابعا زیبایی های دین را به وی تبیین کنید.

نکته:

اگر والدین از آغاز طفولیت به تربیت بر مبنای سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام همت گمارده بودند و با همراهی و دقّت این جوان را به رشد و شکوفایی معنوی رسانده بودیپند، می توانستیم بگوییم که تکلیفی بر عهده والدین نخواهد بود. لکن به علت اینکه معمول خانواده ها از توانمندی لازم برای تربیت صحیح دینی بی بهره می باشند، جوان در چنین شرایطی دچار بیماری و آلودگی های فکری و روانی گردیده است.

باید توجه کنید که همانگونه که بیماری های مزمن و واگیردار فرد را با تهدید جدی نسبت به حیات فیزیکی بدن روبرو می کند، شبهات و آلودگی های فکری و رفتاری در عرصه‌ی معارف و قوانین شریعت نیز شخص را با بیماریهای هولناک عقیدتی روبرو خواهد نمود. لذا همانگونه که ما در مواجهه با آن مرض ها اقدام جدی می کنیم، در این زمینه نیز باید به صورت جدی و حضوری شخص مورد معالجه و درمان قرار گیرد.

ما الان نمی دانیم که جوان شما در چه اندازه از باورها و آرمان هایش تزلزل ایجاد شده تا بتوانیم به شما همان نکات مهمی که باید به وی انتقال دهید را آموزش دهیم. از سوی دیگر شکل و روش بازگو نمودن این مسائل بسیار نیازمند به تبحر و تخصص می باشد.
اگر پاسخ کافی نبود اطلاعات بیشتری به ما بدهید تا بتوانیم بیشتر کمکتان کنیم.

شماره های تماس با مرکز ما:

 

۰۲۶۳۲۲۲۹۷۳۰

۰۲۶۳۲۲۳۳۹۱۹

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.