پرسش و پاسخ اجوبه اخلاق و تربیت,ازدواج,خانواده,متفرقه نبود شادابی در رابطه جنسی با همسر

نبود شادابی در رابطه جنسی با همسر

سؤإال:

سلام. من با همسرم دچارمشکل شدم و یکی از مشکلاتمون این است که من اصلا بلد نیستم تو رابطه جنسی همسرم را به وجد بیارم؟

 

پاسخ:

باسلام خدمت شما کاربر گرامی

بسیاری از مشکلات در زندگی متاهلی طبیعی است و منشا آن به رفتارها و هنر مدیریت کردن روابط ما برمی گردد… این که شما به فکر حل مشکلات در خانواده خود هستید خود اولین مرحله برای حل آن هاست… چرا که خیلی ها مشکل دارند و نمی خواهند قبول کنند که مشکل دارند.

اگر بتوانید به همراه همسر خود نزد یک مشاور دینی که هردوی شما قبول دارید بروید می تواند به شما کمک ویژه ای بکند.

حال ما با توجه به توصیه های اسلامی و سخن برخی متخصصین توصیه هایی در مورد اینکه چگونه شوهر خود را به رضایت جنسی برسانید به شما خواهیم داشت:

۱- زینت کردن زن برای شوهر خود

وَ قَالَ الصَّادِقُ ع لَا یَنْبَغِی لِلْمَرْأَهِ أَنْ تُعَطِّلَ نَفْسَهَا وَ لَوْ أَنْ تُعَلِّقَ فِی عُنُقِهَا قِلَادَهً وَ لَا یَنْبَغِی لَهَا أَنْ تَدَعَ یَدَهَا مِنَ الْخِضَابِ وَ لَوْ أَنْ تَمْسَحَهَا بِالْحِنَّاءِ مَسْحاً وَ إِنْ کَانَتْ مُسِنَّه

امام صادق علیه السّلام فرمود: سزاوار نیست براى زن که خود را بدون زینت رها کند اگر چه آویختن یک گردنبند عادى باشد، و شایسته و مطلوب نیست که خضاب را از دست خود ترک کند اگر چه با حنا یک مرتبه بر دست خود بکشد هر چند سالمند باشد

من لا یحضره الفقیه، ج‏۱، ص: ۱۲۴

۲- خشبو کردن و پوشیدن بهترین لباس ها برای شوهر خود

پیامبر عزیز خدا صلی الله علیه و آله درباره حق شوهر بر زن می فرمایند:

«علیها ان تطیب باطیب طیبها وتلبس احسن ثیابها وتزین باحسن زینتها (۳۸) ; بر زن است که [برای شوهرش ] خوشبوترین عطرهایش را بزند و قشنگترین لباس هایش را بپوشد، و از زیباترین زینت هایش استفاده کند .(سایت حوزه)

۳- کنار گذاشتن حیا

خَیْرُ نِسائِکُمْ الَّتی اِذا خَلَتْ مَعْ زَوْجِها خَلَعَتْ لَهُ دِرْعَ الْحَیاءِ وَ اِذا لَبِسَتْ مَعَهُ دِرْعَ الْحَیاءِ
امام صادق (ع) فرمود: بهترین زنان بانوئی است که چون با شوهر خلوت کند لباس حیا را از خود دور کند و چون لباس بپوشد لباس حیاء را هم بپوشد (۱۰) (از شوهر در مسئله جنسی مضایقه نکند ولی با دیگران با حیا باشد).

۴- صحبت کردن

صحبت های عاشقانه با همسر تاثیر ویژه ای در تحریک چنسی او خواهد داشت. البته صحبت کردن در حین آمیزش مکروه است ولی قبل یا بعد از آن.
آرایش کردن

روایات زیادی در مورد آرایش زن برای شوهر خود داریم. باید در نظر داشت که متاسفانه چشم مرد در محیط بیرون از خانه به هزار مدل چیزهای مختلف آلوده می شود هرچند مرد موظف است که چشمان خود را کنترل کند ولی وظیفه زن هم در خانه این است که خود را برای شوهر بیاراید.

۵- ارتباط تلفنی و پیامکی

قبل از آمیزش در وقتی که از شوهر خود دور هستید می توانید با دادن برخی پیامک ها او را تحریک کرده و برای مساءل جنسی آماده کنید.

۶- پوشش مناسب این امور

پوشیدن لباس های خواب و مخصوص امور جنسی در تحریک شوهر اثر خواهد داشت.

۷- عشوه گری های زنانه

هر چه قدر در اسلام از نازک و محرک صحبت کردن زن برای مردان بیگانه نهی شده است شاید به همان میزان به تواضع در برابر شوهر امر شده است. عشوه گری و دلبری کردن از شوهر کاری بسیار پسندیده است. با هر راه مشروعی که می توانید. خداوند متعال بسیاری از امور را بین زن و شوهر حلال قرار داده و اکثر حرف ها و کارهایی که حتی برای زن در برابر محارم خود حرام است در برابر شوهر حلال شمرده است. از جمله مالیدن خود به شوهر، رقصیدن، ناز کردن، بوس های عاشقانه و…
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:

خیر نسائکم العفیفه الغلمه عفیفه فی فرجها غلمه على زوجها؛

بهترین زنان شما زن عفیف راغب است که در ناموس خود عفت و به شوهر خود رغبت داشته باشد.(شهوت داشته باشد)

نهج الفصاحه

۸- وظایف شوهر

نکته مهمی که باید خدمت شما عرض بکنم این است که مسائلی که در بالا گفته شد مربوط به خانم هاست. طبیعی است که برای کامل شذن این فرآیند مرد هم وظایفی دارد که در قبال خانم باید ب آن ها عمل کند تا زندگی از هر جهت از جمله دمسائل جنسی لذت بخش بشود.

اگر پاسخ کافی نبود باز هم با ما ارتباط بگیرید.

موفق و مؤید باشید.

برچسب‌ها, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.