پرسش و پاسخ اجوبه اخلاق و تربیت,اعتقادات,امامت,اهل بیت,گنجینه پاسخ ها چگونه میتوان یار واقعی امام زمان بود و کاری کرد که امام زمان رابطه ای نزدیک با ما داشته باشند؟

چگونه میتوان یار واقعی امام زمان بود و کاری کرد که امام زمان رابطه ای نزدیک با ما داشته باشند؟

چگونه میتوان یار واقعی امام زمان بود و کاری کرد که امام زمان رابطه ای نزدیک با ما داشته باشند؟ و اینکه چگونه میتوان فهمید که ما واقعا شیعه واقعی هستیم یا خیر و امام از ما راضی هستند!؟ نوجوان ۱۷ ساله هستم

سلام و عرض ادب

نکته اول

باید بدانیم که پیش از هر چیز ما باید بنده‌ی خوبی برای خدای متعال باشیم و رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله عبد و بنده‌ی الهی است.(اسراء/۱)

نکته دوم

بندگی الهی بدون وجود الگو و اسوه امکان پذیر نیست و خدای متعال در قرآن کریم(۲۱/احزاب و ۴و۶/ممتحنه) ما را به اسوه پذیری از شخصیت هایی نظیر رسول الله صلی الله علیه و آله و یا حضرت ابراهیم علی نبینا و آله و علیه السلام و یا حضرت آسیه و مریم(۹ و ۱۰/تحریم) سوق می دهد.

این جریان درباره‌ی امام زمان علیه السلام نیز جاری است و شما باید ایشان را الگوی تمام عیار خود قرار دهید؛ همانگونه که امام زمان علیه السلام نیز حضرت زهرا سلام الله علیها را اسوه‌ی خود قرار داده اند.(الغیبه للطوسی ص۲۸۶)

نکته سوم

تلاش در مسیر اهداف بلندی که مورد دغدغه‌ی امام زمان علیه السلام می باشد، ما را به ایشان نزدیک خواهد کرد. کتاب مکیال المکارم نوشته سید محمد تقی اصفهانی(ره) بخش مهمی را به مکارم و صفاتی که یک منتظر باید در خود داشته باشد، اختصاص داده است. با تهیه‌ی این کتاب می توانید خود را در این زمینه محک بزنید.

نکته چهارم

در چهار آیه از قرآن کریم ویژگی های مؤمنان را بر شمرده است:

۱- انفال/۲

۲- نور/۶۲

۳- حجرات/۱۰ و ۱۵

در این آیات تأکید بر صفات مهمی همچون دل بیدار، ولایت پذیری، برادری و مساوات، جهاد در راه خدا شده که با مراجعه به تفسیر این آیات و ایمان و عمل به آنها می تواند خود را در زمره‌ی مؤمنان واقعی قرار دهید.

نکته پنجم

مطالعه‌ی افراد بزرگی که به خدمت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف رسیده اند، حال و هوای خوبی را برای ما پدید خواهد آورد و ما را در این مسیر یار و همراهی خواهد نمود. به عنوان مثال در کتاب شریف منتهی الآمال مرحوم شیخ عباس قمی رحمه الله در باب امام زمان علیه السلام افرادی را که به محضر ایشان شرف یاب شده اند را بیان نموده است.

البته مراقب باشید که در این مطالعات به هر کتابی که با یک تصویر روحانی در صدد بیان راهی برای وصال به حضرتش می باشند، مراجعه نفرمایید و تنها از کتابهای بزرگانی نظیر شیخ طوسی(الغیبه) و شیخ مفید(الإرشاد) و شیخ صدوق(کمال الدین) و یا مکیال المکارم و یا منتهی الآمال استفاده کنید.

نکته ششم

انس با دعاهایی نظیر ندبه و دعای عهد و سفارشاتی که از سوی امام زمان علیه السلام به سید رشتی شده که در مفاتیح الجنان آمده است و ایشان به انس با نماز شب و زیارت عاشورا و دعای جامعه کبیره توصیه نموده اند نیز برای یک شیعه‌ی واقعی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف ره گشاست.

موفق و پیروز باشید.

 

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.