سرد مزاجی همسر

سؤال:

سلام و خسته نباشید. من زنی ۲۷ ساله هستم. خیلی تو زندگیم سختی می کشم ولی همسرم اصلا درک نمی کند. خیلی کمکش می کنم. خیلی تو زندگی تلاش میکنم که راحت زندگی کند ولی اصلا قدر نشناس است. اینکارش هم باعث عذابم هست؟

 

جواب:

سلام به شما کاربر گرامی

 

برای یک زندگی راحت و دوست داشتنی هم باید صفا و صمیمیت وجود داشته باشد و هم باید اصول کلی رفتاری از سوی زن و مرد به درستی رعایت بشود و گرنه نمی توان توقع داشت که آن صفا و مهربانی ماندگار باشد.
شکی نیست که هم مرد و هم زن برای زندگی در حال تلاش و فعالیت هستند تا بتوانند نقش خود را در زندگی ایفا کنند.
از سخنان شما معلوم است که شوهر خود را اهل کار و تلاش و زحمت می دانید که به او کمک می کنید. اگر به این نکته توجه کنید که بیشتر مردها حاضرند بدون منّت برای همسرشان شبانه روزی کار کنند لااقل کمی آرام می شوید. لطفا مقایسه کنید که آیا ایشان به اندازه‌ی خود شما توقع دارد که شما از وی قدر شناسی کنید. این دست از مقایسات شما را اندکی آرام می کند.
همانگونه که پیداست شما هر دو افراد با ایمان و خداشناسی هستید، آیا نباید به این بیاندیشید که باور به خدا یعنی اینکه کمترین چشم داشتی به دیگری نداشته باش! همین که او نظاره گر رفتار شماست، کافیست. افزون بر اینکه او از شما خواسته تا با انگیزه های بالا و متعالی الهی به هم نوع خود خدمت کنید، چه رسد به شریک غم و شادی زندگیتان!!
خدای مهربان بعد از قرآن کریم در رأس نعمتهایش در سوره مبارکه الرحمن، بیان و سخن را ذکر نموه است. شما باید دقت کنید که از قدرت زبان و بیان زیبایتان استفاده‌ی بهینه کنید تا اینکه با روش های مختلفی ولی به شکل کاملا هنرمندانه شوهرتان را شرمنده سازید. شاید او به دلیل خستگی زیاد قدر زحمت شما را در منزل نمی داند ولی شما مغرور نشوید بلکه سعی کنید به یک شکل زیبایی سر حرف زدن را باز کنید. حتما می دانید که مردها آن قدر که زنها به تغییرات جزئی زندگی توجه دارند، دقت نمی کنند. از این رو شما این نقطه ضعف آنها را مایه‌ی بی تفاوتی و قدر نشناسی او نباید بگذارید. مطمئن باشید که اگر سر صحبت را باز کنید او نیز ابراز علاقه و شرمساری خود را نسبت به شما نشان خواهد داد.
اگر این گونه رفتار کنید به مرور زمان از این بذر پاشی و آبیاری زیبای شما، شکوفه های مهر و محبت و صفا در میان شما جوانه خواهد زد و ذوق و شوق ابراز محبت و قدردانی از زحمات شما در ایشان نیز شکوفا خواهد شد.
لابد می دانید که این توصیه ها مخصوص شما همسر مهربان و دلسوز بود. قطعا اگر ایشان نیز با ما در ارتباط بود توصیه هایی دیگری برای استحکام و تقویت رابطه شما بیان می گردید. اگر بتوانید ایشان را نیز با ما مرتبط کنید، مطمئنا زودتر به نتیجه مطلوب و زندگی پایدار و استوار دست خواهید یافت.

در پناه یزدان خوش و خرم باشید.

برچسب‌ها, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.