تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 50590
تعداد بازدید: 239 بازدید

سلام علیکم
چرا با وجود این همه بی بند و باری در جامعه و بالا رفتن سن ازدواج جوانان به خاطر مشکلات، ازدواج موقت اینقدر در جامعه منفور است؟ چرا جامعه نسبت به حرامهایی که اتفاق می افتد اینقدر بی خیال است اما این سنت حلال خداوند را منفور می داند؟

سلام و عرض ادب به حضور شما دوست گرامی

مقدمه

شکی نیست که انسان تحت تأثیر شرایط حاکم بر خانواده و جامعه قرار می گیرد و بر پایه‌ی آن تصمیمات زندگی خود را رقم خواهد زد. بر این اساس شاید شنیده باشید که کشورهای مستکبر، به دنبال ایجاد دهکده‌ی جهانی بوده و هستند تا اینکه هر چه بیشتر بتوانند شرایطی را بر افراد ایجاد کنند تا تصمیمات آنها در راستای خواسته های آنها باشد. ما بر پایه‌ی اعتقادات دینی مان، این جریان را «باطل» می نامیم و فعالان این طیف فکری را شیطان و یا شیاطین نام می گزاریم.

جریان حق و باطل

شیطنت یعنی سرکشی و تمرّد و به هر نافرمان و سرکش از انسان یا جن یا ستور اطلاق گردیده است(فرهنگ ابجدی) این جریان در آفرینش همواره در جهت ضدیت با جریان حق می باشد. هر امر اصیل و ریشه دار و با حقیقت در عالم، با شبیه‌سازی در جریان باطل به یک امر جعلی و بی اساس و غیر واقعی تبدیل می شود.

امروز غرب با دستگاه قدرتمند تبلیغاتی با انواع و اقسام نسخه های باطل و پوچی که پیش روی بشر قرار می دهد، در گسترش و توسعه‌ی این امر بسیار مؤثر است. نسخه‌ی ممتاز و منسجم دین در مدیریت و تدبیر زندگی زنان بی شماری که به جهات مختلفی از زندگی دائمی با یک مرد محروم می شوند، اینست که یا اشتراک در همسری است و یا ازدواج موقت می باشد و الا هر گونه نسخه‌ی دیگری با شکست و از هم پاشیدگی بنیان خانواده مواجه خواهد شد.

ازدواج در فرهنگ غرب

شاید بدانید که در غرب قانون تک همسری، به عنوان یک فرهنگ شناخته شده مورد تبلیغ و ترویج قرار می گیرد و با شیوه های مختلفی مشکلات ناشی از مسائل خانوادگی را درمان و مداوا می کند ولی هرگز اجازه‌ی طرح نسخه های مقابل را به دیگران نمی دهند. متأسفانه برای جلوگیری از فرهنگ دینی نیز با انواع و ابزار گوناگونی در پی تمسخر و بی اثر بودن روش های دینی و قرآنی قرار می گیرند تا از کارآمدی این نسخه ها بکاهند. مردم نیز که با گوش فرا دادن به این دست از رسانه ها و محصولات هنرمندانه‌ی آنها فرهنگ دینی و ملی خود را فراموش می کنند و چه بسا با آن ضدیت می یابند.

جهالت فرهنگی

قانون معروفی نیز در این زمینه وجود دارد که «الانسان أعداء ما جهلوا» انسان ها نسبت به آنچه نمی دانند، دشمن می گردند. به کار گیری شیوه های مختلف در جهت سست جلوه دادن نسخه های دینی نیز موجب جهالت و نادانی مردم می گردد به گونه ای که آنان را نسبت به این سنت و شیوه های بی نظیر دینی، دشمن و منفور می گرداند.

البته برخی از مؤمنان به شکل بدی این سنت را اجرا می نمایند و بدون ضرورت و به شکل هوس بازانه دست به چنین اقداماتی می زنند که خود بهانه‌ی خوبی را برای دشمنان دین فراهم می آورد.

البته تبیین و تحلیل نسخه‌ی دین مجال بیشتر و دلایل گسترده تری را می طلبد که در جای خود قابل نقد و بررسی می باشد.

پیروز و سر بلند باشید.

رفتن به بالا