اعتماد به شوهر خائن

سؤال:

همسرم دوبار خیانت کرده میشه دوباره بهش اعتماد داشته باشم؟

جواب:

سلام و عرض ادب

۱- از جمله مشکلات امروزی که در میان خانواده ها نیز به شدّت در حال گسترش می باشد، اسوه پذیری از فرهنگ غرب و پایبندی به نسخه ها و سبک هایی که از سوی آنها ترویج می شود. یکی از بستر های مهم این معضل توسعه‏‌ی فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی گوناگون و وجود ماهواره در فضای منزل می باشد.

۲- اگر شما همسر خود را در این فضاهای به تنهایی رها کنید، مطمئن باشید که قدرت تسخیر قلب و یا خیال پردازی های مدرن به اندازه‌ی غیر قابل کنترلی رو به افزایش است و نباید فرصت را به راحتی از دست داد.

۳- هر اندازه ورود و خروج فضای مجازی در زندگی بر فضای حقیقی و واقعی زندگی تان رو به فزونی بیابد، شما از کنترل همسر خود عاجز و ناتوان خواهید شد. بر عکس هر اندازه که بتوانید با فضای حقیقی ارتباط صمیمی و عاطفی با همسر خود برقرار سازید، قدرت بازدارندگی شما از آسیب های موجود در این فضاها افزایش خواهد یافت.

 

با این مقدمه توصیه می شود که:

با همسر خود به شکل مسالمت آمیزی به توافق برسید تا با یک کارشناس مذهبی و دینی برای ادامه زندگی خود مرتبط شوید. سعی کنید چنین شخصی را به عنوان حَکَم و داور برای اختلاف نظرات و بگو مگوهای میان تان انتخاب کنید تا بتوانید در بزنگاه های زندگی با مشکل مواجهه نشوید. این شخصیت باید از سوی هر دوی شما دارای وجاهت و جایگاه والایی برخوردار باشد تا نظرات او به عنوان خاتمه دهنده‌ی، اختلافات شما در زندگی شناخته شود.

تلاش کنید که به وی نگاه مثبت داشته باشید و با یادآوری ویژگی های خوبی که از درون ذات او پی بردیده اید، خود را آرام کنید و تمام تلاش خود را برای بهبود شرایط شریک زندگی خود به کار ببندید.

خدای مهربان از بسیاری از لغزش های ما به آسانی خواهد گذشت، البته به شرطی که ما به یکدیگر کمک کنیم تا از گناهان بزرگ نجات پیدا کنیم. زندگی یکی از بسترهایی است که می توانیم خود را به این صفت الهی در اخلاق و منش خود مزین کنیم حتی اگر فرد مذکور مرتکب گناهان بزرگی نیز باشد ولی به شرک و کفر گویی نسبت به حق و حقیقت مبتلا نشده و اصرار ندارد، می توانیم با صبر و اخلاص و دلسوزی فراوان کمک های شایانی را به وی برسانیم. «خدا از گناه شرک و کفر نمی گذرد و پایین تر از آن هر که راه بخواهد، می بخشد.»(۴۸ و ۱۱۶/نساء)

امید است که همه ما با تلاش و دست گیری و یاری رسانی موجبات مغفرت و بخشش از گناهانمان در بارگاه بی کران فیض و رحمت الهی فراهم گردد.
برچسب‌ها, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.